ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ın Yeni Yıl Mesajı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, yeni yıl mesajında ÇOMÜ ailesinin 2021 yılında da aynı heyecan ve başarı azmi ile çalışacağından kuşkusu olmadığını belirtti.

139
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ın Yeni Yıl Mesajı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, yeni yıl mesajında ÇOMÜ ailesinin 2021 yılında da aynı heyecan ve başarı azmi ile çalışacağından kuşkusu olmadığını belirtti.

Rektör Murat yeni yıl mesajında şu ifadeler kullandı; “Geride bıraktığımız 2020 yılı, ülkemiz ve dünyamız adına zorlu bir yıl olurken ÇOMÜ ailesi olarak bizler de yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen çalışmaya ve başarılar kazanmaya devam ettik. 2020 yılında; uzaktan eğitimde en başarılı ikinci üniversite olduk, öğrencilerin memnuniyeti sıralamasında 11. sıraya yükseldik, ISIF’20 Buluş Fuarından 8 madalya, IFIA Buluş Fuarından 9 madalya ile döndük, öğrencilerimiz Kuantum Turkey yarışmasında birinci oldular, dünyada ilk defa çift antikorlu tanı kiti ÇOMÜ'de geliştirildi, Tıp Fakültemiz tıp eğitimi alanında akredite oldu, Devlet Konservatuarımız ilk kez öğrencileriyle buluştu, birleştirilen enstitümüzde birçok doktora ve yüksek lisans programları açıldı, fakülte sayımız 18 oldu, yeni uygulama ve araştırma merkezleri kuruldu, birçok paydaşımızla işbirliği protokolü imzalandı, Teknopark’ta başarılı girişimler gerçekleştirildi, akademisyenlerimiz En Etkili Bilim İnsanları Listesinde yer aldılar, çeşitli alanlarda birçok ödül kazandılar, Çanakkale’de sağlık alanında pek çok operasyonun ilk kez gerçekleştirildiği ve bu yıl Pandemi Hastanesi olarak hizmet veren üniversite hastanemiz, sağlık çalışanlarımız ve personelimiz bu süreçte fedakârca çalıştı. Araştırma Üniversitesi olma hedefiyle çıktığımız bu yolda ÇOMÜ ailesi olarak 2021 yılında da aynı heyecan ve başarı azmi ile çalışacağımızdan kuşkum olmadığını belirtir, yeni yılın, huzur ve başarıyla mücehhez bir geleceğe adım atılması yolunda dostluk ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirmesini temenni eder, aziz milletimize ve tüm dünya milletlerine sağlık, esenlik, barış ve kardeşlik getirmesini diler, yeni yılınızı en içten duygularımla kutlarım.”
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.